چرا به نرم‌افزار مدیریت پروژه نیاز است؟

۰۴ دی ۱۳۹۶ | ۰۱:۳۵ کد خبر: ۱۶ مقالات علمی در مورد مدیریت پروژه
تعداد بازدید:۱۰۰۵
اگر به دنبال موفقیت و افزایش بهره وری در اجرای پروژه خود هستید، پس در استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه درنگ نکنید.

نرم‌افزار مدیریت پروژه یک ابزار حرفه‌ای است که به کاربر کمک می‌کند تا پروژه‌های خود را برنامه‌ریزی و مدیریت کند. نرم‌افزار هم برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است و هم پروژه‌های بزرگ و از آغاز تا پایان یک پروژه همراه آن خواهد بود.

در فرآیند اجرای یک پروژه مراحل مختلفی وجود دارد که نظارت هم‌زمان بر آن‌ها قدری دشوار است و امکان هماهنگی و سازمان‌دهی میان اجزای مختلف نیز شاید مقدور نباشد. به همین دلیل و در دوره کنونی هر مدیری به یک نرم‌افزار نیاز دارد تا با استفاده از فناوری بهره‌وری کاری خود را افزایش دهد؛ بنابراین اگر کسب‌وکاری دارید که در آن پروژه و مشتری وجود دارد، در این مطالب دلایلی که به یک نرم‌افزار مدیریت پروژه برای موفقیت خود نیاز دارید اشاره شده است.

 

برنامه‌ریزی

افراد همیشه دنبال آن هستند که کارهای خود را به‌موقع و سروقت انجام دهند، اما آیا همیشه شدنی است؟ با ابزار مدیریت پروژه می‌توانید به‌راحتی زمان‌بندی خود را تنظیم کند و زمان آغاز و اتمام وظایف خود را سروقت انجام دهید. این اطلاعات زمانی برای همه اعضا وجود دارد و می‌توانید مشتری خود را در جریان وضعیت پروژه قرار دهید.

 

پیگیری پروژه‌ها

نرم‌افزار مدیریت پروژه به شما اجازه می‌دهد تا هر یک از پروژه‌های در دسترس را به‌صورت جداگانه برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید و بدین ترتیب می‌توانید هر پروژه را بر اساس وضعیت آن پیگیری کنید و دریابید که هریک در کدام مرحله هستند و چه مقدار تا اجرای نهایی فاصله دارند. در نهایت و پس از پایان پروژه می‌توانید به این نتیجه برسید که چه نوع پروژه‌ای برای شرکتتان سودآوری به همراه خواهد داشت.

 

ارتباطات

با استفاده از نرم‌افزار مدیریت پروژه خلأ ارتباطی در کسب‌وکار شما باقی نخواهد ماند و می‌توانید به‌آسانی با مشتریان و کارمندان خود ارتباط داشته باشید و آن‌ها را در جریان جزییات روند پروژه قرار دهید و آنا نیز با شما در ارتباط باشند. بدین ترتیب کارمندان نیز از اینکه در جریان تمامی مراحل کار قرار می‌گیرند احساس رضایت خواهند کرد.

 

همکاری

ممکن است در جریان پروژه وظایف جداگانه و متفاوتی برای هریک از اعضا تعریف شود. درعین‌حال هر پروژه بخش‌های گوناگونی نیز دارد. نرم‌افزار مدیریت پروژه به کارکنان و بخش‌های مختلف اجازه می‌دهد تا اسناد کاری خود، فایل‌ها و موضوعات مربوط به پروژه را به اشتراک گذارند و به راحتی و بدون هیچ مانعی با یکدیگر همکاری کنند.

 

مستندسازی

تمام اطلاعات پروژه از طریق یک حساب کاربری قابل‌دسترسی است و بنابراین می‌تواند به جزییات کار دسترسی داشته باشی بدون اینکه به حساب‌های کاربری مختلف وارد شود. این کار به صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند و بهره‌وری را بالا می‌برد.

 

در پایان باید گفت که هریک از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه ممکن است ویژگی‌های مخصوص به خود داشته باشند اما این کارکردها و امکانات اولیه در تمام نرم‌افزارهای مدیریت پروژه موجود است. نرم‌افزار مدیریت پروژه زرافه نیز با کارکردهای خود می‌تواند به کمک شرکت‌ها و افراد آمده تا پروژه‌های در دست انجام خود را به بالاترین بهره‌وری به موفقیت رسانند. برای استفاده از زرافه کافی است اینجا را کلیک کنید.

 

کلید واژه ها: مدیریت و کنترل پروژه آنلایننرم افزار مدیریت پروژهنرم افزار آنلاین مدیریت پروژهبرنامه ریزی پروژهمستندسازی پروژه


۱ رای

نظر شما :